niedziela, 7 lipca 2013

FORMUŁA 1 - SEBASTIAN VETTEL WYGRYWA GP NIEMIEC !
Sebastian Vettel zwycięzcą swojego "domowego" wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Niemiec. Drugie miejsce zajął Kimi Raikkonen, a na trzeciej pozycji uplasował się Romain Grosjean. Fernando Alonso był czwarty, piąty zaś Lewis Hamilton.

Podczas dzisiejszego wyścigu na Nurburgring temperatura momentami sięgała 40 stopni Celsjusza. Niewątpliwie można również ten wyścig nazwać szalonym. Takie sceny jak jadący sam po torze bolid Marussi, czy też opona z bolidu Marka Webbera, która w alei serwisowej narobiła wielkiego zamieszania, tym samym potrącając jednego z kamerzystów, sprawiały że wyścig stawał się coraz bardziej dramatyczny. 
Już na starcie Sebastian Vettel "ograł" Lewisa Hamiltona. To samo zrobił również Mark Webber. Dobrze wystartował także Felipe Massa, jednak nie miał on szczęścia - już na czwartym okrążeniu w jego bolidzie zawiódł silnik. Jak się później okazało, Mercedesy miały problemy z nadmierną degradacją opon. Te problemy wykorzystali kierowcy Lotusa i Fernando Alonso. Wyścig szalony i okraszony ciekawymi strategiami poszczególnych zespołów.