środa, 16 stycznia 2013

TESTY ROBERTA W DTM / WROOM 2013 - FERRARI / RAJD MONTE CARLO

Robert Kubica w przyszłym tygodniu weźmie udział w testach z zespołem Mercedes. Testy odbędą się na torze w Walencji, a samochodem testowym będzie DTM AMG Mercedes C-Coupe zespołu HWA Mercedes 2.

 

Poniżej przedsmak sezonu DTM 2013 :Również w ubiegły poniedziałek we włoskim kurorcie Madonna di Campiglio ruszyła coroczna impreza organizowana przy współpracy koncernu Philip Morris oraz zespołów F1 Ferrari i MotoGP Ducati pod nazwą Wrooom.

Do Madonna di Campiglio przybyli już kierowcy Ferrari - Fernando Alonso i Fellipe Massa, a w najbliższych dniach dołączą do nich zaproszeni goście. Będą to o osoby związane ze światem F1. Imprezie będą towarzyszyły liczne konferencje prasowe. Już dzisiaj na pytania dziennikarzy odpowiadał będzie Stefano Domenicalli, a jutro swoje konferencje prasowe będą mieli kierowcy Scuderii.
Całą uroczystość zakończy się w piątek tradycyjny wyścig gokartów na zamarzniętym jeziorze. 
Niewątpliwie ciekawe będą w/w konferencje prasowe. Poruszane w trakcie nich tematy mogą być niezwykle interesujące pod kątem rozpoczynającego się już niebawem kolejnego sezonu Formuły 1.Dzisiaj rozpoczął się 81 Rajd Monte Carlo - pierwsza eliminacja Rajdowych Mistrzostw Świata FIA 2013. Zawodnicy ruszą ze startu w Valence na odcinki specjalne wytyczone w departamentach Ardèche, Haute-Loire i Drôme.W piątek kierowcy skierują się na południe, by wieczorem dotrzeć do Monako. Ostatni etap rajdu odbędzie się w górach na północ od Nicei i obejmie m.in. trzy przejazdy słynnego odcinka Col du Turini. W ciągu tych czterech dni rywalizacji kierowców czeka łącznie 468 km jazdy na czas, mającej wyłonić zwycięzcę spośród sporej grupy pretendentów.
Loeb, Hirvonen, Sordo i inni będą walczyć na trudnych odcinkach asfaltowych, które w górskiej części rajdu są pokryte śniegiem. 
Na trasie rajdu nie zabraknie polskiego akcentu, a to za sprawą załogi Kościuszko/Szczepaniak w samochodzie MINI WRC.


My w tym czasie czekamy na kolejne starty Roberta Kubicy.
Jedno jest pewne, szykuje się wielka niespodzianka dla wszystkich kibiców jego talentu. A jaka to będzie niespodzianka dowiemy się pewnie od samego Roberta i to już niebawem.