środa, 23 stycznia 2013

ROBERT KUBICA - TESTY DTM Z MERCEDESEM 24.01.2013 r. AKTUALIZACJA - ZDJĘCIA !!!


Według nieoficjalnych informacji Robert był szybszy od lidera zespołu Mercedes - Garego Paffetta o 0,5 sek na okrążeniu.


 Już dzisiaj ( czwartek) Robert Kubica po raz pierwszy od lutego 2011 r., pojedzie w oficjalnych testach na torze wyścigowym. 
Polak pojedzie po torze Ricardo Tormo w Walencji . 
Testowanym samochodem będzie Mercedes AMG C - Coupe zespołu HWA2.
To wielki przełom i wielkie wydarzenie dla samego Roberta, ale i dla nas jego kibiców.
Na torze w Hiszpanii już wczoraj testowały poszczególne zespoły, między innymi Timo Glock z zespołem BMW.  W serii DTM - Deutsche Tourenwagen Masters - rywalizują trzej niemieccy producenci : Mercedes, Audi oraz BMW. Samochody wyścigowe "z dachem" tylko z zewnątrz przypominają drogowe auta tych marek. Mają napęd na tylne koła, a silniki V8 o pojemności czterech litrów osiągają moc sięgającą 500 koni mechanicznych. Sześciobiegowa, sekwencyjna skrzynia biegów obsługiwana jest łopatkami przy kierownicy. 
Tym samym seria DTM wydaje się być na tę chwilę idealną dla Roberta, ale dalej nie wiadomo co nasz rodak wybierze na sezon 2013. Tym bardziej, iż Toto Wolff  (nowym szef Mercedesa) stanowczo dementuje plotki jakie pojawiły się dzisiaj, a mówiące o możliwości przejścia Roberta do zespołu F1 Mercedes w przypadku dobrych testów w DTM. 
My przez te dwa dni testów trzymajmy mocno kciuki za Roberta, by te testy były przełomem w jego powrocie na tory wyścigowe.

W tym poście będę na bieżąco zamieszczał wszystkie pojawiające się informacje, zdjęcia i filmy, a które dotyczą testów RK w DTM.