sobota, 26 stycznia 2013

PODSUMOWANIE TESTÓW ROBERTA W WALENCJI Z ZESPOŁEM MERCEDES HWA . TAJEMNICZY PIĄTEK I PONOWNE TESTY ?114 okrażeń to dystans jaki podczas czwartkowych testów na torze Ricardo Tormo pokonał Robert Kubica. Jak donosi Auto Motor und Sport Polak był wolniejszy tylko o 0,1 sek. od Garego Paffetta - mistrza DTM z roku 2011, a szef działu F1 w BBC Andrew Banson napisał na Twitterze, że według jego informacji Robert był szybszy od Anglika o 0,5 sek.


Sam Kubica był bardzo zadowolony ze swoich przejazdów:
"Sezon DTM zaczyna się dość późno, więc mam czas, ale inne opcje, które mam, muszę rozważyć dość szybko. Zobaczymy, jak będzie. Na pewno DTM jest opcją dla mnie, ale to zależy od wielu czynników i wielu rzeczy, a najważniejsze jest, że tempo i moja forma są dobre. Im więcej jeżdżę, tym lepiej się czuję i tym większa jest poprawa. To bardzo dobrze, zawsze jest dobrze, kiedy ciało się poprawia krok po kroku, z każdym testem i każdym dniem spędzonym na torze...."


Cały świat sportów motorowych jest pod ogromnym wrażeniem testów Polaka.

Nie mniej interesującą jest wypowiedź Roberta z wywiadu udzielonego już po testach DTM dla telewizji Polsat, gdzie mówi - "jutro (tj. piątek) kolejny dzień testów..."
Jak podają różne źródła, wczoraj również na torze w Walencji trwały testy w które także był zaangażowany Mercedes. Niestety testy były zamknięte dla mediów i na tę chwilę nie mamy konkretnych informacji : kto i co testował.....