wtorek, 2 kwietnia 2013

Robert Kubica na temat tegorocznego rajdu Polski - " To będzie najważniejsze wydarzenie roku, z całą pewnością dla sportów motorowych w Polsce..."

 Choć do Rajdu Polski pozostało jeszcze pięć miesięcy (13-15.09) , Robert Kubica już mówi swoim kibicom, by przygotowali się na dziesiątą rundę Rajdowych Mistrzostw Europy FIA" - pisze oficjalna strona internetowa cyklu ERC.
Dla Polaka będzie to pierwszy od kilku lat start na "ojczystej ziemi".

- Rajd Polski będzie najważniejszym wydarzeniem roku, z całą pewnością dla sportów motorowych w Polsce, a być może także dla całego polskiego sportu.

- Miło będzie wrócić do polskich kibiców, zakładam, że będzie ich wielu i organizatorzy staną przed trudnym zadaniem. Jednak jeśli dobrze przygotują rajd, wszystkim będzie się podobało, a ja będę cieszył się z powrotu do kraju i jazdy przed polskimi kibicami - powiedział Kubica.


Jedno wydaje się być pewne,  Mikołajki we wrześniu będą przechodziły prawdziwe oblężenie kibiców polskiego kierowcy.


Dwa tygodnie temu, zastępca dyrektora rajdu Grzegorz Gac tak mówił  - Gościliśmy ponad 100 tys. fanów w 2009 roku, kiedy Rajd Polski był rundą WRC. W tym roku oczekujemy, że przybycie Roberta spowoduje, że kibiców będzie jeszcze więcej. Możliwe, że przyjedzie nawet ponad 200 tys...

Znając mentalność polskich kibiców i to jak potrafią się wspaniale jednoczyć, co kilka lat temu pokazała "Małyszomania" , jestem pewien, że ilość kibiców jaka pojawi się na trasie Rajdu Polski, przerośnie wszelkie oczekiwania.