niedziela, 27 października 2013

ROBERT KUBICA MISTRZEM ŚWIATA WRC 2 - 2013 ! ! !Robert Kubica i Maciek Baran wygrywają Rajd Hiszpanii w kategorii WRC2 i tym samym zostają Mistrzami Świata WRC2 ! ! !


Załoga Citroena DS3 RRC dopisała do swojego dorobku 25 punktów za Rajd Katalonii i już nie musi czekać na wyniki Rajdu Wielkiej Brytanii. Dla polskiego duetu to piąta zwycięska runda w tym sezonie. Wcześniej nie mieli sobie równych w Grecji, we Włoszech, w Niemczech i we Francji.

Triumfatorem Rajdu Katalonii został Sebastien Ogier, który okazał się najszybszy na finałowej próbie Terra Alta 2 (35,68 km). Za mistrzem świata Został sklasyfikowany Jari-Matti Latvala (+32,9), autor szóstego czasu na ostatnim oesie (+31,4). Najlepszą trójkę przedostatniej rundy WRC uzupełnił Mikko Hirvonen (+1.13,7).
Pierwsi polscy mistrzowie świata Robert Kubica i Maciej Baran zajęli dziewiąte miejsce (+11.14,1).

Sezon był udany, zwłaszcza jeśli chodzi o doświadczenie, naukę i to jak moje ramię i moja ręka pracowały, szczególnie na szutrze – powiedział po rajdzie Robert – Początkowo nie było łatwo, ale postęp był z rajdu na rajd. Ten rok był przeznaczony na rehabilitację.