czwartek, 14 marca 2013

ROBERT KUBICA OFICJALNIE Z LOTOSEM


Podczas dzisiejszej konferencji w Warszawie, Robert Kubica oficjalnie rozpoczął współpracę z  koncernem naftowym Lotos, który będzie wspierał Polaka w jego startach w serii WRC 2 jak i rajdowych Mistrzostwach Europy ERC.
Robert Kubica wystartuje w 2013 roku w jedenastu rajdach 7 x WRC2 i 4 x ERC.

Oto co powiedział odnośnie nadchodzących rajdów:

.....Jesteśmy nową załogą, na pewno pewne rzeczy będziemy musieli poprawiać w trakcie startów. Będzie to sezon nauki, także "przygody". To dla mnie ważne, że po tym, co przeszedłem przez ostatnie dwa lata mogę stanąć na starcie mistrzostw świata.

..... Te rajdy będą dla mnie nowymi wyzwaniami i doświadczeniami. Tym najtrudniejszym będzie rajd Portugalii, w nim pierwszy raz pojadę na szutrze. Pierwszy raz będę jechał też tak długi, 52-kilometrowy OS, a to naprawdę spore wyzwanie dla załogi i dla auta. Z Maćkiem postaramy się jak najlepiej prezentować naszych partnerów, Polskę i nasze ambicje, ale nie ma co "pompować balonika". Moim celem na ten rok jest nauka, nauka i jeszcze raz nauka.

Już od najbliższego poniedziałku rozpoczną się testy:

...W poniedziałek weźmiemy udział w oficjalnym teście. Spróbujemy zacząć naukę, szczególnie jeśli chodzi o jazdę na suchej nawierzchni. Priorytetem na ten rajd jest dogranie się z zespołem i z Maćkiem - powiedział krakowianin.

 ... Czuję się dobrze, to jeden z ważniejszych dni w mojej przygodzie motosportowej. To zmiana kierunku jeżeli chodzi o moje życie sportowe.
 Dzięki Lotosowi i Citroenowi jesteśmy w stanie wyruszyć na rajdy światowe. Mamy nadzieję, że zbierzemy dużo doświadczenia i dużo zabawy. Będzie dużo nowości i niespodzianek. Jesteśmy dobrej myśli"

Pierwszym rajdem na którym zobaczymy Polaka będzie Rajd Wysp Kanaryjskich, który odbywa się w dniach 21-23 marca na nawierzchni asfaltowej.
Natomiast pierwszym rajdem w serii WRC2 będzie Rajd Portugalii (11-14 kwietnia na nawierzchni szutrowej).

Dla polskich kibiców bardzo ważna jest zapowiedź udziału Roberta w Rajdzie Polski !!!

... Ostatnio startowałem w kraju w kartingowych mistrzostwach Polski, ale było to wiele lat temu. Teraz będzie to dla mnie duże przeżycie. Myślę, że do tego czasu osiągniemy wysoki poziom. W drugiej części sezonu chcemy już walczyć o czołówkę, dlatego w Rajdzie Polski pojedziemy z dużymi ambicjami. Oczywiście bez nadmiernego ryzyka - mówił KubicaPoniżej harmonogram rajdowych startów Roberta Kubicy:

21-23 marca - ERC: Rajd Wysp Kanaryjskich (asfalt)
11-14 kwietnia - WRC: Rajd Portugalii (szuter)
25-27 kwietnia - ERC: Rajd Azorów (asfalt)
16-18 maja - ERC: Rajd Korsyki (asfalt)
30 maja - 2 czerwca - WRC: Rajd Akropolu (szuter)
20-23 czerwca - WRC: Rajd Włoch (szuter)
1-4 sierpnia - WRC: Rajd Finlandii (szuter)
23-25 sierpnia - WRC: Rajd Niemiec (asfalt)
13-15 września - ERC: Rajd Polski (szuter)
3-6 października - WRC: Rajd Francji (asfalt)
24-27 października - WRC: Rajd Hiszpanii (szuter/asfalt)