sobota, 29 grudnia 2012

ROBERT KUBICA W AUSTRII JEŹDZI RAJDÓWKĄ !

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/30438/xssfs123.jpeg 
źródło: Facebook Jak poinformował na swoim Twitterze były kierowca F1 Alex Wurz, Robert Kubica uczestniczył w wydarzeniu o nazwie DRIFT DAY, gdzie razem z Susie Wolff (Brytyjka startująca w wyścigach samochodowych), Walterem Roehrl (doświadczony niemiecki kierowca, dwukrotny rajdowy mistrz świata) oraz Franzem Wurz (ojciec Alexandra i mistrz w rallycrossie), "driftował"  samochodem rajdowym po zaśnieżonym torze testowym ośrodka bezpiecznej jazdy OEAMTC w Saaldelden.

"To był udany drugi dzień 2013 roku" - napisał na Twitterze Alexander Wurz. 


Natomiast Susie Wolf na swoim Facebooku napisała - "Ten człowiek jest niesamowity w samochodzie rajdowym. Jeszcze bardziej niesamowity jest fakt, że był moim pilotem...

Tym samym Robert Kubica będzie w Austrii w trakcie zbliżającego się Rajdu Janner - pierwszej  eliminacji Rajdowych Mistrzostw Europy ERC.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 Minęły święta, a kibice Roberta Kubicy w dalszym ciągu czekają na jakieś informacje, gdzie w sezonie 2013 będą mogli oglądać swojego idola. Tymczasem okazuje się, że taka decyzja może zostać podjęta nieco później niż byśmy się wszyscy spodziewali. 
Oto co powiedział na ten temat Przedstawiciel Roberta na Polskę - Marcin Czachorski  : 

- O przyszłorocznych planach Roberta Kubicy poinformujemy Państwa, gdy tylko decyzje dotyczące przyszłego sezonu zapadną. 
Na ich podjęcie mamy jeszcze czas i zamierzamy z niego skorzystać. 
Nie mamy żadnego „deadline” i decyzja zależy wyłącznie od Roberta

A więc na ogłoszenie tego w jakiej serii wyścigowej lub rajdowej zobaczymy Roberta w 2013 roku, możemy trochę jeszcze poczekać, aczkolwiek taka decyzja może zostać ogłoszona w każdej chwili.Bardzo ciekawy jest dalszy fragment wypowiedzi pana Marcina :

- Mogę jedynie ujawnić, że Robert ma propozycje startów w bardzo dobrych ekipach zarówno w rajdach, jak i w wyścigach samochodowych.


A więc tak naprawdę Robert jeszcze nie podjął kluczowych decyzji i na dzień dzisiejszy możemy spodziewać się różnych rozwiązań. Być może rajdy, może wyścigi .....

  
ŚWIĘTA W POLSCE 
 

Robert Kubica święta Bożego Narodzenia spędził w Polsce, a dokładnie w rodzinnym Krakowie. Przy okazji polski kierowca odwiedził tor kartingowy w Tychach.
Informacja o pobycie Roberta pojawiła się w serwisie społecznościowym Facebook na profilu toru kartingowego "WRT-karting". 

- Z dumą i prawdziwą przyjemnością chwalimy się świąteczną wizytą Roberta Kubicy na naszym torze WRT Karting Tychy. Robert przejechał dwie "kolejki" podyskutował z obecnymi klientami i obiecał że wróci. Kiedy? Niespodzianka!

poinformowali właściciele toru.