środa, 28 czerwca 2017

JEDZIEMY DO GOODWOOD Z ROBERTEM KUBICĄ I RENAULT F1.

Jeszcze tylko cztery dni i znowu fani Roberta Kubicy zobaczą Polaka w bolidzie Formuły zespołu Renault. To wydarzenie odbędzie się podczas  Goodwood Festival of Speed w miejscowości Goodwood. Polak będzie jedną z gwiazd tego festiwalu.


 
Goodwood Festival of Speed to najsłynniejsze tego typu wydarzenie o tematyce sportu motorowego w Wielkiej Brytanii. To tutaj na terenie posiadłości wielkiego pasjonata motoryzacji Lorda Marcha przebiega trasa 2-kilometrowego toru, na którym nieprzerwanie od 1993 roku zobaczyć możemy w akcji najlepszych kierowców świata. Nigdzie indziej na świecie nie da się być tak blisko sławnych mistrzów różnych serii wyścigowych, rajdowych czy motocyklowych mknących po trasie w swoich niesamowitych pojazdach. Co roku każdego dnia trwania festiwalu odwiedza go ponad 100 tys. widzów.

 
Oprócz wyścigu na terenie posiadłości Goodwood House zobaczyć możemy również liczne wystawy i prezentacje najrzadszych pojazdów zabytkowych, legendarne pojazdy z torów wyścigowych i tras rajdowych, egzemplarze najbardziej unikalnych i najdroższych super samochodów świata, czy spektakularne pojazdy koncepcyjne. Goodwood Festival of Speed to miejsce, gdzie serce każdego pasjonata motoryzacji zabije z pewnością mocniej.
Z pewnością to wydarzenie będzie doskonałą okazją do zobaczenia Roberta Kubicy na żywo i to za kierownicą bolidu F1. Niedawno odbył on co prawda testy z Renault Sport, były one jednak całkowicie zamknięte dla osób postronnych. Oczywiście jazda Polaka w Goodwood będzie miała zupełnie inny charakter niż poprzednie, bo będą to przejazdy pokazowe. Kubica ma znów zasiąść za kierownicą Lotusa-Renault E20, takiego samego jak podczas niedawnych testów w Walencji.


Widok Roberta Kubicy na żywo mknącego za kierownicą bolidu F1 byłby z pewnością miłym widokiem, dla jego fanów, którzy z pewnością chcieliby go ponownie widzieć w tej serii wyścigowej na stałe. Co najważniejsze niedawne testy okazały się bardzo pomyślne, a sam kierowca zadeklarował po nich chęć powrotu do ścigania się w królowej sportów motorowych. Wszyscy trzymamy kciuki, aby jego pełna podziwu determinacja i ciężka praca, jaką nieustannie wkłada w swój powrót do zdrowia i ponownego ścigania się, zostały w końcu wynagrodzone przez osiągnięcie upragnionego celu.

 
Goodwood Festival of Speed potrwa cztery dni, od czwartku 29 czerwca do niedzieli 2 lipca i to właśnie ostatniego dnia (w niedzielę) ma wystąpić przed publicznością Robert Kubica.


U nas na blogu będzie o tym wydarzeniu baaaaardzo głośno. 


Zatem jedziemy do GOODWOOD !!!