czwartek, 22 sierpnia 2013

RAJD NIEMIEC Z ROBERTEM KUBICĄ. NIEDZIELA - POLAK ZNOWU POWIĘKSZYŁ PRZEWAGĘ NAD DRUGIM EVANSEM !Wystartował Rajd Niemiec z Robertem Kubicą i Maćkiem Baranem w samochodzie Citroen DS3 w klasyfikacji WRC2. 
Rajd asfaltowy, który powinien jeszcze bardziej odpowiadać Polakowi, niż ostatnie szutrowe rajdy. To również dla naszej załogi pierwsza tegoroczna runda mistrzostw świata rozgrywana na asfalcie. 
Już środowy shakedown pokazał jak mocny jest Robert. Polski kierowca podczas dwóch przejazdów odcinka testowego był dużo szybszy od rywali w WRC-2. W pierwszej próbie Kubica z czasem 2.33,6 wyprzedził drugiego Seppa Wieganda aż o 5 sekund. W drugim przejeździe krakowianin jeszcze się poprawił i uzyskał 2.30,7. Drugi czas należał do Wieganda, który ostatecznie był wolniejszy o 3,6 sek. Biorąc pod uwagę, że odcinek liczył zaledwie 4,55 km, można powiedzieć, że Kubica znokautował konkurencję w WRC-2. Trzeci przejazd Polak postanowił przejechać wolniej, ale i tak pozostał najszybszy w swojej klasie. Wśród kierowców WRC najszybszy był Jari-Matti Latvala (Volkswagen), który o o 0,7 sek. pokonał Daniego Sordo (Citroen) oraz o 0,8 sek. Thierry'ego Neuville'a (Ford), Michał Kościuszko (Ford) miał 10. czas (2.29,2).
Z pewnością podczas kolejnych dni czeka nas wiele emocji  podczas rywalizacji na trasach Rajdu Niemiec. 
Jak zwykle trzymamy kciuki za Roberta i zapraszam do komentowania na żywo na łamach naszego bloga. 


Jak wiecie mamy na tym rajdzie swojego "korespondenta" Sławka i z pewnością nie zabraknie nam materiałów prosto z rajdowych odcinków.


Ten post będzie aktualizowany na bieżąco, podczas rywalizacji na odcinkach specjalnych Rajdu Niemiec.
Niedziela

Robert Kubica nadal prowadzi w klasyfikacji WRC2 z przewagą  18,2 sekundy nad drugim kierowcą, którym jest Elfyn Evans.
Natomiast w klasyfikacji generalnej rajdu, zajmuje sensacyjne piąte miejsce. Do rozegrania pozostał jeszcze jeden odcinek, który rozpocznie się o godz 11:36.

                               

Harmonogram Rajdu Niemiec (niedziela)


  25 sierpnia - niedziela
08:10 Serwis H (15 minut)
09:18 OS15 Dhrontal 1 (24,58 km)
11:36 OS16 Dhrontal 2 (24,58 km)
12:49 Serwis I (10 minut)

14:00 Zakończenie rajdu.