poniedziałek, 10 czerwca 2013

NASZA AKCJA I PETYCJA DO FIA.

Po zmaganiach na trasie rajdu Akropolu i wspaniałym wyniku Roberta, a w oczekiwaniu na kolejny rajd na trasach Sardynii, wśród kibiców Kubicy pojawiła się niezwykła myśl, by pomóc naszemu idolowi w powrocie do F1. Kilka dni temu pojawił się pomysł, by napisać do władz FIA petycję, która miałaby wpływ na zmianę przepisów tak, by te zezwalały zespołom na zmiany w budowie kokpitu, a co za tym idzie również zmiany w jego szerokości.
W ostatnim wywiadzie dla BBC Robert wyraźnie daje do zrozumienia, że w tym momencie jedyną przeszkodą jaka stoi na drodze jego powrotu do F1 jest problem z małą ilością miejsca w kokpicie.
Ostatni rajd doskonale pokazał, że szybkość i technika Roberta jest cały czas na najwyższym światowym poziomie i tylko ograniczenia w ruchomości ręki nie pozwalają mu spełnić marzenia jakim jest powrót do rywalizacji na torach Formuły 1.
Wracając myślami do wyścigu o GP Kanady w 2008 roku, kiedy miliony Polaków z łzami wzruszenia słuchała Hymnu Polski, kiedy to polski kierowca Robert Kubica pierwszy raz w historii stanął na najwyższym stopniu podium. Były to dla nas chwile wielkiej dumy, radości i wielkiego wzruszenia, chwile które będziemy pamiętać do końca życia, a również chwile które będą wspominać i kolejne pokolenia. Takich chwil wielkiej radości i wielkiej dumy Robert dostarczał, dostarcza i będzie dostarczał jeszcze wiele razy, za co bardzo mu dziękujemy.
Zatem, gdy pojawia się pomysł ( Rajdowej Świdnicy) i możliwość by chociaż spróbować i być może dopomóc w powrocie naszego mistrza do F1, to czy my możemy być wobec takiego pomysłu obojętni ? Odpowiedź brzmi : nie, nie możemy być obojętni i musimy działać.
Wobec tego będziemy nestorami tego pomysłu i będziemy propagować ten pomysł wśród wszystkich Polaków jak również wśród osób z całego świata. Będziemy szukać poparcia wśród mediów i wśród osób związanych ze sportami motorowymi z kraju i ze świata. Zróbmy wszystko by nasz apel i nasza akcja dotarła do serc tych, którzy w FIA decydują o kwestiach technicznych. By za naszą akcją poszli inni i by ta formalnie drobna kwestia jak " poszerzenie kokpitu", a technicznie niezwykle złożona stała się realną opcją w zmiana konstrukcyjnych bolidów nam rok 2014.
Aby coś osiągnąć to wszyscy musimy działać wspólnie. Czekam na wasze propozycje, pomysły itd.

Nasz kolega Adam już zadział w temacie, więc i my wszyscy możemy spróbować.

Ktoś powie, że to nie realne, by kibice mogli zmienić coś w przepisach F1.
No tak, bo w historii F1 takiej akcji kibiców jeszcze nie było !