piątek, 3 sierpnia 2012

BBC Sport na temat Roberta Kubicy

W dniu wczorajszym na stronie BBC sport pojawił się artykuł o potencjalnych kandydatach na miejsce Massy w teamie Ferrari. Wśród wielu nazwisk wymieniono również, nazwisko Kubica.
Jednakże, autor artykuły twierdzi, iż nerwy w prawej ręce Polaka nie są do końca zregenerowane, a to stanowi olbrzymią barierę przy powrocie do F1, gdzie dłoń musi być na tyle sprawna by mogła obsługiwać manetki zmiany biegów oraz inne przyciski znajdujące się na kierownicy. 
Po takim artykule można zadać sobie tylko jedno pytanie, na ile jego autor jest pewny, że to co pisze odnośnie Kubicy jest prawdą, a na ile po prostu przypuszcza jaki jest jego obecny stan. Niewątpliwie wpływa na taką, a nie inną opinię na temat zdrowia krakowianina, miała wypowiedziana na początku tego roku przez Jamie Algersuariego opinia, o ręce Roberta.

Ja będę tutaj nalegał, aby zawsze przy takich oświadczeniach, artykułach i opiniach przyjąć zasadę, iż są to tylko przypuszczenia i domniemania dziennikarzy. 
Prawdę o obecnej sytuacji Roberta, znają tylko On sam, Daniele Morelli, Marcin Czachorski oraz najbliższa rodzina Polaka. Nikt inny nie ma tak naprawdę dostatecznej wiedzy, aby zamieszczać takie wpisy jak ten w artykule z BBC Sport.